Nederlands Polski

International Winter Cup 2017

Ponad 700 sympatyków piłki nożnej oraz amatorów rozrywki odwiedziło 25 lutego wspaniały obiekt sportowy T - Kwadrat w Tilburgu. Wszystko to z powodu odbywającego się VI już Finału Domek.nl International Winter Cup - wielkiego piłkarskiego święta zorganizowanego przez Fundację Białe Orły. Oprócz emocji sportowych towarzyszyły nam również inne atrakcje, m.in. występy artystyczne „S&S”, „ROGER MARTIN MALUGA”, „CZEKON - ŁYSY – KUDŁATY” i wielu innych. Do gry o prymat najlepszej drużyny turnieju stanęło 30 zespołów seniorskich z Belgii, Holandii oraz Niemiec. Po bardzo zaciętej rywalizacji na boiskach, do finału dotarły drużyny Laudam z Holandii oraz Gate 010 z Belgii.  Zawodnicy obu drużyn prowadzili bardzo wyrównaną walkę, niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym razem najlepszą drużyną VI Edycji Finału Domek.nl International Winter Cup została drużyna Gate 010, otrzymując nagrodę w wysokości €500. Drugie miejsce przypadło wcześniej wspomnianemu Laudam-owi. Miejsce trzecie miejsce wywalczył FC Sokół Bruksela BXL 1 a czwartą lokatę uzyskała drużyna FC Sokół Bruksela BXL 2

Wszystkie drużyny, które znalazły się na podium zostały dodatkowo hojnie obdarowane nagrodami ufundowanymi przez jednego z głównych sponsorów - firmę POWER PROTEIN. Najlepszym zawodnikiem turnieju bezapelacyjnie uznany został Puchi Criol z drużyny Gate 010. Najlepszym bramkarzem jednogłośnie wybrany został Tomasz Kokoszko zawodnik FC Sokół Bruksela BXL 1.

Nagrodę Fair Play ufundowaną przez szkołę językową UTP, za wspaniałą postawę podczas turnieju i grę według wszystkich zasad Fair Play, otrzymała drużyna Biale Orły z Tilburga.